У вінок Великого Кобзаря - 2



 додано 10.03.2016

Каховська районна  бібліотека  для  дітей

Улюблені рядки Кобзаря»


                                                                                                      Щовесни, коли стануть сніги, 
                                                                 І на рясті просяє веселка
                                                                 Повні сил і живої снаги
                                                                 Ми вшановуєм  пам’ять Шевченка.
  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  


 Тарас Шевченко…Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.
Кожне покоління знаходить для себе близьке і зрозуміле в поезіях Шевченка. Чи не тому, що твори  говорили  про добро і зло, про любов і ненависть, про вірність і зневагу... Поезія Кобзаря - це поезія вічних питань, поезія пошуку істини. Це поезія болю і страждань, поезія людських почувань, поезія боротьби, віри і волі... I все це віддзеркалилось у Слові поета.
9 березня, в  день народження  Тараса  Григоровича  Шевченка,  великого українського  і  світового  поета,  художника,  нашого  національного  генія,  що своєю творчістю,  своїм  життям  надихнув  українців  на побудову  власної незалежної держави,  у Каховській  районній бібліотеці  для  дітей  відбувся літературний  марафон «Улюблені рядки кобзаря»  для  учнів  3-б класу  СЗОШ № 2,  які  завітали  до  бібліотеки  разом  з  класним  керівником  Оленою Володимирівною.  На  заході  учні  дізналися  про  цікаві  та  невідомі  факти  із життя  Т.Г.Шевченка,  згадали  його  вірші. 


Учасники  марафону  читали поезію  Т. Шевченка,  відповідали  на  запитання  вікторини.  



Переглянули  книжкову  виставку «Тарасові  слова – то  правда  жива».



Підсумовуючи історію життя і творчості шанованої постаті Великого Кобзаря, можна сказати, що найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише посмертно: невмирущу славу  і  радість, яку в мільйонів людських сердець ще наново збуджуватимуть його твори.

Вірші Тараса Шевченка звучать і сьогодні, як ніколи, актуально. 


______________________________________________

 додано  19.03.2015

Районна дитяча  бібліотека



 Малюємо за творами Тараса


Аби  вшанувати пам'ять геніального поета- художника в рамках Шевченківських днів, в Каховській районній бібліотеці для дітей було проведено конкурс малюнків «Малюємо за творами Тараса» серед учнів 1-4 класів.
Діти вклали в малюнки все своє мистецьке вміння. Кращими були роботи:

Волинської Аміни ЗОШ №1  4-Бкл., Зеленяк Олександра ЗОШ №5  3кл., Кудлай Олексія ЗОШ №5  3кл.



 ______________________

 додано  19.03.2015

Дмитрівська  сільська  бібліотека

Літературна подорож по творчій спадщині Т.Г.Шевченка "Криниця Тарасової душі"






У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов'ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина — одна з найбільших вершин людського генія. Тарас Шевченко - велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною. Поезія, мистецтво слова поєдналися в його творах з соціальною боротьбою і становлять з нею суцільний органічний сплав. Тарас Григорович Шевченко – слава нашого народу - залишив по собі величезну творчу спадщину: чудові твори, славнозвісний “Кобзар”, який уславив нашу поетичність. Про велику світову славу великого Кобзаря свідчать пам'ятники, встановлені в різних країнах світу: у Палермо (Канада), Бухаресті, Вашингтоні, Нью-Йорку, Парижі тощо. Навряд чи є на земній кулі куточок, де б не звучала полум`яна поезія Великого Кобзяря, навряд чи існує мова, якою б не було перекладено  “Заповіт”, де  він просив нащадків згадувати його. За це народ свято шанує Шевченка. У багатьох місцях  йому відкрито музеї. Починаючи з 1962 року, щорічно присуджуються  Державні  премії  України імені  Т. Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва. Шевченкова спадщина зберігає своє естетичне і соціально-виховне значення у наш час. Вона близька українському читачеві і всьому прогресивному людству народністю, патріотизмом і волелюбністю. Тарас Шевченко збагатив літературну мову нашого народу, вбираючи в себе з колиски всі болі й прагнення свого народу, всі барви й звуки свого краю, він перелив їх у пісенно-мальовничі слова. Шевченко перетворив українське слово на чисте золото поезії.








 ______________________________
  додано  19.03.2015

Софіївська сільська  бібліотека

 "І полинуло мудре Шевченкове слово"

До 201-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в сільській бібліотеці відбулися шевченківські читання "І полинуло мудре Шевченкове слово", в яких взяли участь школярі 3-го і 5-го класів. Костя Пригода прочитав такі поетичні твори: "Заповіт", "Мені тринадцятий минало", "Сон", "Тополя". Гончаров Андрій - "Думка", "Катерина". Волошина Віка прочитала "Тече вода з під явора", "Сонце заходить, гори чорніють". Щербина Даня - "Садок вишневий коло хати"; Жупаненко Олексій - "Зацвіла в долині червона калина"...Діти використали для читання літературу, розміщену на виставці "Живе Тараса дух в нащадках"


















___________________________

 додано  05.03.2015

Районна  бібліотека

«Троянди Шевченкової любові».

5 березня  Каховською  районною  бібліотекою  організовано  і  проведено  для  учнів  ЗОШ  №1  літературну  годину  «Троянди  Шевченкової  любові».

Під час заходу присутні дізналися яку  роль відіграли жінки в житті Тараса  Григоровича  Шевченка. Жінка може стати щасливим поворотом у житті творця мистецьких вартостей, вдихнути в нього нові ідеї, запалити до праці його душу, стати окрасою і життя і творчості, а часом і навпаки.. Його життя і творчість добре  висвітлені в численних працях, але  тема жінок на його життєвому і творчому шляху рідко  згадувані.  Юнаків  та дівчат зацікавила  тема про відносини Тараса  Шевченка  з жінками,  його  захоплення, ставлення до жінок та його спроби  одружитися. Молодь  з  задоволенням  читала  уривки   з  «Катерини»,  «Причинної», вірші «Не  женися  на  богатой», «Маленькій  Мар′яні». 
















___________________________________
 додано  05.03.2015


Районна  дитяча  бібліотека


Барвистий світ Шевченкового слова

І став для нас Шевченко заповітом,
Безсмертним, яксамелюдськежиття.
Мибудемславитьпередцілимсвітом
ЖивейсвятеШевченківськеім’я

 Все йде, все минає… Та залишається пам'ять, добра слава про людей, що шукають істини та правди. В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує вселюдство. До них належить й ім’я великого українського поета Т. Г. Шевченка..
   Починаються Шевченківські дні. Ми звертаємося до поета, який став для України заповітною думою, її безсмертною піснею.
Традиційно, на початку березня, у Каховській районній бібліотеці  для дітей, віддають шану Великому Кобзарю.
   Торкнутися серцем Шевченківських творів, пройнятися їхнім духом, мали змогу учасники літературно - музичної  години   «Барвистий світ Шевченкового слова», учні 5–В класу ЗОШ №1, на яку вони завітали разом з бібліотекарем О.І Гаркавою.
Під час заходу школярі почули розповідь про життя Тараса, його дитячу допитливість, жагу до знань, захоплення малюванням. Діти перегорнули сторінки трагічної і великої долі українського пророка: раннє сирітство, омріяна воля, розквіт таланту, вихід у світ „Кобзаря”.
Діти залюбки декламували уривки з творів, відповідали на питання літературної вікторини, слухали музичні твори на слова Тараса Шевченка.
Для багатьох поколінь Шевченко означає так багато, що само собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо. Та це – лише ілюзія. «БарвистийсвітШевченкового слова» вкотрехвилює душу, торкається серця і змушує захоплюватись його різноманітністю і красою. А книжкова виставка «Прославило Україну Тарасове слово» змушує зупинитись кожного, взяти у руки «Кобзар» й перегорнути сторінку - другу.
      Як  підсумок, можна сказати, що всі присутні цікаво і корисно провели час, та ще раз переконалися, що Великий Кобзар був людиною талановитою, багатогранною, безмежно закоханою у свій рідний край, і що він є для нас взірцем і вчителем.
Бібліотекар  Наталія Ширіна  побажали дітям більше читати Шевченка.
Бов ньому вся  історія наша. Все буття. Нас просто не існує без нього:
              Україна - це Шевченко,
               Шевченко -  це Україна.



















________________________________


 додано  05.03.2015

«Мобілізаційні читання» творів Т.Г.Шевченка


       В  рамках  проекту  «Єдина  країна -  единая  страна»  та  з  метою популяризації  творчості  великого  поета,  письменника  Тараса Григоровича Шевченка  і   з  нагоди  відзначення  в  2015  році  201-ї  річниці  від  дня  його  народження  Каховська  районна   бібліотека   провела  «Мобілізаційні  читання» творів  Т.Г.Шевченка  для  мобілізованих   воїнів   Каховського  райміськвоєнкомату. Метою   читань  -  показати,  що  великий  поет – пісняр Шевченко мобілізує всіх нас, українців, на боротьбу за захист рідної Батьківщини.  Під час  читань  користувачі  бібліотеки  декламували  улюблені  твори Тараса Григоровича Шевченка .
     Саме  сьогодні, як  ніколи,  Великий  Кобзар  своїми  творами  промовляє  до нас. Його  творчість  зігріта  гарячою  любов’ю  до  Батьківщини,  пройнята священною  ненавистю  до ворогів  і  гнобителів  народу.  Його  думи,  його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були  думами,  піснями,  гнівом  і  боротьбою  мільйонів.Давайте  разом  складемо  букет Тарасу  Григоровичу  із  його  віршів - як символ  нашої  пам'яті,  нашої  любові  й  шани,  нашої  безмірної  вдячності Великому  Кобзареві.
«Єднайся  рідна  Україна!
Єдина  наша  Батьківщина!
Єднайся - разом  з   Великим Кобзарем!»

     





_____________________________________

додано  05.03.2015

«Живи в мені! Ти спів святий Тараса» 


«Шевченко  своєю  національною  свідомістю  є  геній,  а  своєю  незмірною  вагою, значенням  у  справі  національного  відродження  свого  рідного  краю  є  явищем  феноменальним,  єдиним,  може,  на  світі.»,  -  писав  Борис  Грінченко. Каховська  районна  бібліотека     в  рамках  «Шевченківського  тижня» підготувала  книжкові  виставки, присвячені  великому поетові, «Душа  моя  у  Всесвіт  проросте», «Живи в мені! Ти спів святий Тараса». Для  користувачів  бібліотекарі  зробили  огляд  літератури,  представленої  на  виставках,зокрема,  новинок  -  Т.Шевченко  «Я  так  її,  я  так  люблю…»,  «Кобзаревими  стежками».



________________________________

додано 14.01.2015

У нас в гостях…



Зустріч, проведена у бібліотеці в дружньому, сімейному  колі,  ніколи не буває змарнована. Особливо тоді, коли на гостину завітає цікава людина.У цьому змогли переконатися всі, хто завітав до бібліотеки на сімейні посиденьки з членом Національної спілки кінематографістів України, лауреатом Державної премії України ім. Шевченка, художником-постановником, режисером Київської кіностудії  ім.О.Довженка - Олексієм Олексійовичем Левченко, який народився в нашому рідному місті.Час у довірливій бесіді з Олексієм Левченко пролетів швидко.
Під час зустрічі читачі та працівники бібліотеки мали чудову нагоду поспілкуватися із митцем. Художник відкрив таємничу завісу створення кінофільмів, розповів про професію художника, свою творчість та декілька цікавих історій із життя.Олексій Олексійович оформив стрічки: «Своє щастя», «Чорна курка, або Підземні жителі», «Паризька драма», «Бережи мене, мій талісмане», «Золушка», «Ніч коротка» та ін..Він автор сценарію і режисер фільмів:»Луна», Єлісейські поля», «Схід – Захід», «Українці, ми врятовані».Його фільми відзначені спеціальними призами та дипломами Всесоюзних та Міжнародних кінофестивалів.Та найцікавіше було дізнатися,  що Олексій Олексійович є художником стрічок «День народження Буржуя» та  серіалу  «След Оборотня».На завершення зустрічі,  працівники бібліотеки щиро подякували гостю за теплу розмову, висловили сподівання на подальші зустрічі та побажали  творчих успіхів, натхнення, здоров’я та сил для створення нових українських шедеврів кіномистецтва.

















 ______________________________________
 
додано  02.06.2014
 

Семенівська  сільська бібліотека 

 30  травня  у  Семенівській  сільській  бібліотеці  відбулася  презентація  медіа - проекту  "Шевченкове  слово  не  вмре, не  загине". Треба  сказати, що  в  с.Семенівка  Каховського  району  знаходиться  бюст  Т.Г.Шевченка   - це  єдиний  у  Каховському  районі  пам'ятник  Кобзарю. Тому  Семенівська  сільська  бібліотека  до  200 - річчя  Т.Шевченка  реалізувала  свій  медіа - проект "Шевченкове  слово не  вмре, не  загине".





 

 

 

 

 

 ______________________________

додано  05.05.2014
 

Червоноперекопська  сільська бібліотека

 Шевченківські читання

 До  200 - річчя  з  дня  народження  Тараса  Шевченка  в  бібліотеці  проводились  Шевченківські  читання.  Так  для  учнів  молодших  класів  проведена  літературна  година "Т.Г.Шевченко - великий  Кобзар". Для  учнів  6-7  класів - "година  спілкування "Кобзар - книга  на  всі  часи". Відбулася  презентація  веб-проекта  Районної  бібліотеки "Мій  Шевченко", проведені  віршоване  лото  по  творчості  Шевченко  та  вікторина "Впізнай  героїв  творчості  Шевченка". Активними  користувачами  під  час  проведення  заходів  були: Головко Г, ЛисенкоА.,Кецко Д, Михайлов Г.,Кутюков Д., Свєтловська Я., Петренко С. та  інші.









____________________________

додано  29.04.2014
 


 Волинська сільська бібліотека
 Шевченкове слово в віках не старіє 

 
        2014 рік в Україні оголошений  Роком Тараса Шевченка. В зв’язу з цим   у Волинській сільській бібліотеці з 1 по 11 березня відбулись Шевченківські читання.

     Цей захід був присвячений Великому поету України Тарасу Григоровичу Шевченку, творчість якого знають і люблять не тільки українці,але й  всі народи світу.        


        На цей захід запросили працівників сільської ради та жителів села.


      Ми  підготували  книжкову виставку, присвячену Кобзарю, яка включала книги, газети, вислови про Шевченка і найголовнішу книгу Шевченка «Кобзар».


       З допомогою технічних засобів продивилися картини поета,які він намалював та прослухали розповідь про дитинство та юність письменника, про його життєвий і творчий шлях.Після цього, що б впевнитися як багато і чи все знаємо про Тараса Шевченка,ми провели вікторину «Безсмертний геній і пророк».

     
     Багато віршів Шевченка стали народними піснями. Дуже мелодично, зворушливо звучали такі пісні: «По діброві вітер віє», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Така її доля», «Заповіт», а ще прослухали деякі вірші у виконанні відомого українського актора Б.Ступки.


Продивилися фільм про Тараса Шевченка.  





      Ми дуже пишаємося Шевченком! Він безсмертний для всіх. Тому все, що з ним пов’язане, дуже дороге нам і рідне.
_______________________________________

додано 16.04.2014
 


Коробківська  сільська  бібліотека

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ 

 Сільська бібліотека разом з Коробківською ЗОШ  провела спільний захід  відзначення   200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Серед дітей було проведено конкурс читців.

Конкурс проводився з метою вшанування памяті і популяризації творчості видатного сина України.                                                                                                                                   
Переможцями конкурсу стали: 

 Копієвська Дар"я учениця 9 класу - вірш "Нащо мені чорні брови".
 Голуб Олена учениця 8 класу - вірш "Минають дні, минають ночі".
Черниш Надія учениця 8 класу - вірш " Зоре моя вечірняя".
Кисіль Варвара учениця 6 класу - вірш Ліни Костенко " Посвята".

Курпійов Валентин учень 5 класу - вірш " За сонцем хмаронька пливе".

                                                                                                    








До Дня народження Т.Г.Шевченка була організована книжкова виставка " Любов і шана вічна - Кобзареві".









_______________________________________

додано  10.04.2014 
 

Сергіївська сільська бібліотека

2014 рік оголошений Роком Тараса Григоровича Шевченка і тому Сергіївська сільська бібліотека провела ряд заходів для того, щоб якомога ширше і всебічно освітити життя та творчість великого Кобзаря. В бібліотеці була організована книжкова виставка – образ «Наша воля розквітає в Кобзаревім слові», проведено поетичний вернісаж «Тарасовими шляхами», поетичне  свято «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», гра – мікрофон «Що я знаю про Т.Шевченка?», літературна вікторина «А ви читаєте Шевченка?» Разом зі шкільною бібліотекою проведено Шевченківські читання «Шевченкове слово у віках не старіє». Юні читачі охоче брали участь у всіх заходах, вони дуже натхненно  читали твори Кобзаря, розповідали про життєвий та творчий шлях Т.Г.Шевченка, брали участь у конкурсі малюнків, присвячених його творам. Загалом, в заходах взяло участь більше 20 читачів дітей. Найбільш активними серед них були Балабан Тетяна, Погорєлова Валерія, Скоропупова Тетяна, Чайковська Уляна, Орлов Владислав, Балабан Анна,Василенко Карина та інші.






Комментариев нет:

Отправить комментарий